Historie knihovny

Obecní knihovna v Traplicích se několikrát stěhovala. Ze starého obecního úřadu do uvolněného bytu po řediteli školy Grygerovi, pak do kulturního domu a odtud do staré školy. Po její demolici do bývalé mateřské školy a pak znovu do budovy starého obecního úřadu – tedy do místa, kde za první republiky začínala.

Knihy půjčovali: ihned po druhé sv. válce Efrem Štěpáník s dcerou Věrou, pak učitelky Bičanová, M. Kroutilová, M. Šustrová, J. Šosová. Od roku 1974 se stala knihovnicí paní M. Borusíková. Bylo na ní odstranit žalostný stav knihovny, včetně pořízení nové inventarizace. Po M. Borusíkové přebrala knihovnu L. Růžičková, po ní I. Vranková a M. Šilhavíková. Pak byla knihovna rok zavřena.

Od 1.3.1999 převzala knihovnu znovu M. Borusíková, která je knihovnicí doposud.

Do knihovny jsou zavedeny tři počítače s internetem a tiskárnou. V prvních letech využívalo internet hodně čtenářů, hlavně děti. Dnes již o tuto službu není takový zájem, jelikož velká většina domácností má internet vlastní.

Od července roku 2011 je knihovna přestěhována do budovy Základní školy v Traplicích.

Od roku 2020 je knihovnicí paní Alena Miklíková.

O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si klid v naší čítárně.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!